O nas

Nasza placówka to nowoczesne przedszkole ukierunkowane na wielostronny rozwój dziecka. Dzięki sprawdzonym metodom nauczania (głównie według znanych i cenionych na całym świecie założeń myśli Marii Montessori) oraz doświadczonej wykwalifikowanej kadrze nauczycielskiej stworzyliśmy wyjątkowe przedszkole dla młodych odkrywców wiedzy. Chcemy pomagać dzieciom przeżywać, odkrywać i przekraczać ich dotychczasowe osiągnięcia. Kreować aktywne, bogate wewnętrznie dziecko biorąc pod uwagę jego prawa, oczekiwania, potrzeby i dążenia. Mogące wyrażać swoje własne JA, otwarte na otaczający je świat i sytuacje. Dzieci w naszym przedszkolu zdobędą odpowiedni poziom wiedzy, umiejętności, a także rozwiną inteligencję emocjonalną, będą szczęśliwe i bardziej pewne siebie.

Metody pracy

  • Metoda Marii Montessori

Nasze Przedszkole zapewnia pedagogikę według znanych i cenionych na całym świecie założeń myśli Marii Montessori.

Dajemy dzieciom okazję realizacji ich naturalnej skłonności do działania. Dzieci zdobywają wiedzę i umiejętności poprzez własną aktywność. Ćwiczą, próbują, sprawdzają. Zaspakajają swoją dziecięcą ciekawość korzystając z angażujących materiałów, tzw. pomocy Montessori, pobudzających kreatywność i logiczne myślenie. Działając w swoim własnym tempie, dzieci rozwijają pewność siebie i samodyscyplinę.

Uważamy, że samodzielność dzieci jest niezwykle ważna dla rozwoju osobowości dziecka, buduje wiarę we własne siły, niezależność i zaangażowanie.

Rolą naszych nauczycieli jest obserwować, zachęcać i prowadzić dziecko w subtelny sposób, w indywidualnej relacji.

Pomagamy dzieciom wyrażać swoje uczucia, uczymy je porozumienia bez przemocy oraz pokojowego rozwiązywania konfliktów.

Współpracujemy z Polskim Centrum Montessori w zakresie kursów/warsztatów i konsultacji dla nauczycieli.

REKRUTACJA do ŻŁOBKA na rok 2022/2023

Uprzejmie informujemy, że od 14.02.2022 r. rozpoczynamy zapisy dzieci do Żłobka. Przyjmujemy dzieci od 1 roku życia do 2,5 lat. O przyjęciu dziecka do Żłobka decyduje kolejność zgłoszeń. Szczegółowe informacje można uzyskać pod numerem tel.: 58 522 72 71, mailowo: biuro@oxfordzik.com.pl lub osobiście w Przedszkolu. Serdecznie zapraszam.

Opłaty za Żłobek

  • OPŁATA WSTĘPNA: 490 zł – płatne jednorazowo w terminie do 7 dni od podpisania umowy. Opłata zawiera koszt materiałów dydaktycznych i podręczników na cały rok szkolny. Opłata nie ulega zwrotowi w przypadku rezygnacji z umowy.
  • CZESNE: 990 zł/miesięcznie
  • Istnieje możliwość ubiegania się w Gminie Żukowo o bon opiekuńczy (szczegółowe informacje w Gminie) albo (w niektórych przypadkach) o tzw. „żłobkowe” z ZUS (szczegółowe informacje w ZUS). W następnym miesiącu po ukończeniu przez dziecko 2,5 lat, opłata za czesne ulega zmniejszeniu i stosowany jest cennik jak za Przedszkole.
  • WYŻYWIENIE: max. za wszystkie posiłki – 14,50 zł/dziennie (3,00 zł – I śniadanie, 1 zł-II śniadanie, 3,50 zł-zupa, 7 zł-obiad: II danie i podwieczorek).
  • RABAT DLA RODZEŃSTWA: 20% dla jednego dziecka. Upustu udziela się od najniższego czesnego.

Kontakt

tel.: (58) 522 72 71

e-mail: biuro@oxfordzik.com.pl